Yayınlanma Tarihi: Çar, May 9th, 2012

Tek Frekans ile tüm kanalları ayarlama

Evet arkadaşlar bu yazımda size 8000 cihazından aldığım resimlerle tek ile tüm kanalları ayarlamayı göstermeye çalışacağım.

Öncelikle kumanda yardımı ile menü tuşuna basalım.

 

Karşımıza yukarıda gördüğümüz Ana menü çıkacaktır bizim burda ilk yapmamız gereken cihazımızda bulunan tüm tp leri silmek bunun için ayarı bölümüne girelim karşımıza aşağıdaki gibi ekran çıkacaktır.

Buradan Uydu/TP ayarına giriyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi ekran gelecek.

Yukarıda gördüğünüz gibi Tp Silme sekmesine girdiğimiz zaman cihazınızda kayıtlı olan tüm Tp leri gösterecektir.Cihazların genelinde 120 ye yakın Tp bulunmaktadır bunları tek tek siliyoruz eğer hepsini birden silmeyi destekliyorsa uğraşmadan tek hamlede hepsini silebiliriz.Anlattığım işlemleri yaptıktan sonra Tp lerin hepsi silindi şimdi bir sonraki işlem yeni Tp ekleyeceğiz Next 8000 lerde Tp ekleme aşağıdaki gibidir.

Bir önceki resmimizde Tp silmeyi gördük yukarıdaki resimde ise yeni Tp eklemeyi gösteriyor.Bu arada 117 ye kadar sıralanmış Tp bulunuyor benim cihazımda kanallar ekli olduğu için Tpleri silmedim  sadece gösterme amaçlı resim çektiğim için Tp lerin hepsi görünüyor bu kafanızı karıştırmasın.Evet arkadaşlar normalde next 8000 lerde tp yukarıda gördüğünüz gibi Uydu/Tp ayarında Transponder bölümünde bulunuyor buraya kumandanın OK tuşu ile girdiğimizde karşımıza New Tp çıkacak tekrar kumanda yardımı ile Ok tuşuna basıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gördüğümüz Tp ekleme bölümü çıkacaktır.

Yukarıda gördüğünüz resim New Tp bölümü burada Frekans Bölümüne 11844 Symbol Rate Bölümüne 2222 Polarizasyon u Vertical olarak girin.
Detaylı resim aşağıdaki gibi.

Evet arkadaşlar yazı başlığında bahsettiğim frekansı girdik yukarıda gördüğünüz gibi şimdi yapmamız gereken kumanda yardımı ile Kırmızı tuş yani Kanal Arama bölümüne girmek.Karşımıza aşağıdaki gibi görüntü gelecek.

Aramayı Başlat dediğimizde kanalları dökmeye başlayacaktır.Yaklaşık 300 tv kanalı bir okdrda radyo kanalı bulacaktır.Frekanslar yenilendiğinden dolayı eksik olan kanallar olabilir onlarında tek tek frekansını girmek zorundasınız :) Bu arada cihazı farklı olanlar için menüler birbirine yakın olduğu için zorluk çekmeden yapabilir mantığı resimlere baktıktan sonra kavrayacağınıza eminim şimdilik benden bu kadar yazılarımdaki anlatım bozukluğu için kusuruma bakmayın iyi çalışmalar.

 

Yazar hakkında

-

Yorum Yap

XHTML: Kullanabilceğiniz html kodları: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>